کمک به جذب سرمایه برای طرح های سرمایه گذاری حوزه فناوری

در این طرح فن بازار ملی ایران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال راه اندازی و تکمیل بانک اطلاعات طرح های سرمایه گذاری کشور در حوزفناوری و نوآوری است .هدف این طرح کمک به جذب سرمایه به طرح های سرمایه گذاری کشور با ایجاد بستر اطلاع رسانی اثر بخش طرح ها به سرمایه گذاران و صنعت گران است. درفضای اقتصادی کنونی جامعه، با توجه به سیاست های کلی نظام در حمایت از اقتصاد دانش بنیان و همچنین ارزش افزوده فراوان این حوزه، سرمایه گذاران زیادی آمادگی ورود به فضای دانش بنیان کشور را دارند و در این زمینه به دنبال طرح های آماده سرمایه گذاری با توجیه اقتصادی هستند. لذا ایجاد یک بانک اطلاعاتی از طرح های آماده جذب سرمایه در حوزه فناوری و نوآوری در اولویت های فن بازار ملی ایران قرار گرفته است.

نحوه ارسال طرح ها

صاحبان طرح ها به صفحه نیازهای فناوری مراجعه نموده و ضمن تکمیل فرم ها ، اسناد و مدارک مورد نیاز را بارگذاری نمایند. این مستندات مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته و در صورت احراز شرایط ، ضمن تهیه خلاصه ای از طرح ، در بانک اطلاعات طرح های سرمایه گذاری قرار گرفته و عملیات تکمیلی برای جذب سرمایه آغاز میشود.

یکی از رسالت های مرکز فن بازار ، کمک به جذب سرمایه برای شرکت های نوپا و استارتاپ ها می باشد. از طرفی یکی از مشکلات این گروه برای رشد و ارائه محصولات و خدمات به جامعه، عدم توفیق در جذب سرمایه و در نتیجه عدم scale up است. فن بازار، بستری را برای معرفی core business شرکت های نوپا و استارت تاپ ها به سرمایه گذاران و شرکت های بزرگ فناوری فراهم می کند. بدین ترتیب که در رویدادهایی که به نام استارتاپ دمو شناخته شده، به کارآفرینان فرصت داده می شود ایده و کسب کار خود را برای سرمایه گذاران حاضر در رویداد ارائه نموده و به سوالات آنان نیز پاسخ دهند.
شرایط طرح ها

فقط طرح های شرکت های دانش بنیان توسط کارگروه تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان تایید شده اند ، امکان مشارکت در این طرح را دارند .

طرح هایی میتوانند در این سامانه ثبت شوند که یا طرح اصلی شرکت (طرحی که شرکت بر اساس آن تاسیس شده است) بوده یا جز طرح هایی باشند که در سامانه دانش بنیان به عنوان محصول / فناوری ثبت شده است.

صاحبان طرح ها می بایست آمادگی ارائه طرح خود در قالب در قالب واگذاری قطعی ، مشارکت حقوقی (سهامداری/همکاری مشترک) واگذاری لیسانس و غیره را داشته باشند.

طرح های دارای توجیه فنی و اقتصادی برای سرمایه گذاری بوده و صاحب طرح متعهد خواهد بود همکاری لازم را با این مرکز به عمل آورده و در هر مرحله اطلاعات درست و دقیق را ارائه نمایید.

. جذب سرمایه برای طرح ها توسط کارگذاران خصوصی بازاریابی مورد تایید مرکزفن بازار ملی ایران صورت خواهد گرفت. صاحبین طرح ها براساس قراردادی که بین انها و کارگزاران بازاریابی منعقد میشود پرداخت هزینه جذب سرمایه گذار /مشتری را به کارگزاران پرداخت خواهند نمود.

حق الزحمه کارگزارن بازاریابی در صورت جذب سرمایه گذار بوده و کارگزاران در صدی از مبلغ کل معامله بین طرح ها و سرمایه گذاران را به عنوان حق الزحمه دریافت میکنند

سرمایه گذاران نیز با توجه به زمینه های مورد علاقه برای سرمایه گذاری و پارامترهای قابل قبول برای سرمایه گذاری روی طرح ها، نسبت به برگزاری جلسه اختصاصی اعلام آمادگی می نمایند.

سرمایه گذاران نیز با توجه به زمینه های مورد علاقه برای سرمایه گذاری و پارامترهای قابل قبول برای سرمایه گذاری روی طرح ها، نسبت به برگزاری جلسه اختصاصی اعلام آمادگی می نمایند.

در بخش دوم این رویداد، جلسات اختصاصی بین کارآفرینان و سرمایه گذار برگزار می شود و امکان مذاکره رو در رو، بررسی جزئیات، پاسخ به سوالات تخصصی و ... فراهم می شود.

کسانی که تمایل به سرمایه گذاری در طرح های فناورانه و دانش بنیان دارند می توانند با مرکز فن بازار تماس حاصل نموده و با توجه به زمینه علاقمندی ، امکان بررسی و مذاکره با صاحبان طرح ها فراهم خواهند شد