پرسودترین کالاهای صادراتی

ممکن است به تازگی درآمد از طریق صادرات برای شما جذابیت ایجاد کرده باشد و سوالاتی برایتان مطرح شده باشد.چه محصولی؟ را در چه زمانی؟ به کجا صادر کنم؟ طبعا پاسخ به این سوالات و حتی بیشتر از آن باید مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد اما به عنوان سر نخ اولیه و نقطه آغازین ، می توانید به اطلاعات زیر مراجعه کنید و در ادامه با متخصصین بازار بین الملل گفتگو کرده و یا در دوره های آموزشی شرکت نمایید.

در میان گروه کالاهای مختلف (غیرنفتی) پرسودترین کالاها  برای صادرات از ایران به کشورهای دیگر در سال ۱۳۹۹ عبارت بوده اند از عسل، مواد معدنی، سنگ‌های تزئینی، خشکبار، خرما، صنایع دستی، محصولات شیمیایی پرسودترین کالا گروه خاص مثل  کشاورزی خرما و زعفران ذکر شده اند .

اگر بخواهیم از نظر منطقه ای و جغرافیا نیز اشاره ای داشته باشیم کالاهای صادره شده از ایران به کشورهای همسایه که برای تجار سودآور بوده اند شامل مواد غذایی نظیر زعفران، حلوا شکری، خشکبار، میوه، سبزیجات و گیاهان دارویی، حیوانات خوراکی مانند گاو و گوسفند، حیوانات غیر خوراکی مانند زنبور و اسب، فرش و چرم، جو، مواد معدنی و انواع سنگ،ایزوگام، قیر، لاستیک، کالاهای پتروشیمی و نفتی بوده اند.

پرسودترین کالا برای صادرات به عراق
سیمان
کاشی، سرامیک و آجر
انواع لبنیات
انواع بستنی
انواع سبزیجات
شیرآلات صنعتی
پسته و مغز
انواع پلاستیک

پرسودترین کالا برای صادرات به چین
زعفران
قیر
سنگ آهن
مواد شیمیایی
کف‌پوش
شیرین بیان
خرما
انواع میوه
پسته

پرسودترین کالا برای صادرات به ترکیه
انواع خرما
مغز پسته
آمونیاک
کاتود مس
کود اوره
سرب
لوله مسی
روغن صنعتی

پرسودترین کالا برای صادرات به امارات
کاتود مس
فرش
زعفران
پسته
قیر نفت
مغز پسته
شیرین بیان
انواع خرما
میگو